Nincs kép

NASA-találmányok 1. évad (2020)

Vissza a sorozat adatlapjára

NASA-találmányok sorozat 1. évad epizódjainak listája megjelenések dátumaival és rövid leírásokkal, ha kedveled a 1. évad sorozatot akkor itt hasznos információkat találsz a 1. évad epizódjairól és szereplőiről.


Epizódok száma: 6

Főszereplők:





Epizód lista

Ep.1 Ames Kutatóközpont

Megjelent: 2020-09-14

Fedezd fel velünk a kaliforniai Ames Kutatóközpontot, ahol tudósok és mérnökök százai dolgoznak a NASA néhány kiemelt jelentőségű innovációján és technológiáján _ több más fontos laboratórium mellett például a híres szélcsatorna is itt található, és a Nemzetközi Űrállomás külső szerelési feladatait végző repülő Astrobee robot is az Ames tervezőasztalain született meg. Ha érdekelnek a drónok, roverek és egyéb távvezérlésű műszerek, ne hagyd ki az izgalmas epizódot!

Ep.2 Kennedy Űrközpont

Megjelent: 2021-01-01

A floridai Merritt-szigeten található Kennedy Űrközpont az 1960-as évek óta a NASA első számú űreszköz-felbocsátó központja. A bázis olyan történelmi jelentőségű projektek megvalósításában játszott kulcsszerepet, mint az ember Holdra juttatását célul kitűző Apollo program, a Skylab űrállomás Föld körüli pályára állítása, vagy az emberes űrrepülésekre fókuszáló Space Shuttle program. A szomszédos Cape Canaveral Space Force Stationnel szoros együttműködésben álló központnak a jövőben is kiemelt szerepet szán a NASA, hisz az 1960-as évek után ma ismét előtérbe kerültek a Hold-missziók…

Ep.3 Goddard Űrközpont

Megjelent: 2021-03-14

A Washington mellett található, több mint 10 ezer mérnököt és tudóst foglalkoztató Goddard Űrközpont fő profilja a Földről, a Naprendszerről és az Univerzumról gyűjtött ismeretek összegzése. Az epizódban tarts velünk az intézmény futurisztikus, világtól elzárt laboratóriumaiba, és légy tanúja napjaink legmodernebb robotkarjai, képalkotó technológiái és lézeres kommunikációs rendszerei fejlesztésének. Sőt, az összeállításból azt is megtudhatod, hogy miként lehet egy műholdat egy földi irányítóközpontból pályán tartani, vagy egy űrhajót repülés közben üzemanyaggal újratölteni!

Nincs kép

Ep.4 Langley Kutatóközpont

Megjelent: 2021-03-14

A virginiai Hamptonben található Langley Kutatóközpont a NASA egyik legrégibb, 1917-ben alapított tudományos és innovációs műhelye. Az eredetileg az aeronautikai kutatások koordinálására létrehozott intézmény hosszú ideje teszteléseknek is helyet ad _ ahogy az az Apollo-holdkomp esetében is történt -, szélcsatornái segítségével pedig repülőgépek és űrrepülőgépek aerodinamikai tulajdonságait tökéletesítik. Az epizódban izgalmas bepillantást kapunk a Langley belső életébe, többek közt a jövő hőpajzsaival, nanotechnológiájával és landolási rendszereivel is megismerkedve.

Nincs kép

Ep.5 Glenn Kutatóközpont

Megjelent: 2021-03-15

Az ohiói Clevelandben található Glenn Kutatóközpontot John Glennről, a Földet elsőként megkerülő amerikai asztronautáról nevezték el. És az intézmény, a névadójához hasonlóan, szintén sokat tesz a világűr megismeréséért: azon túl, hogy mérnökei a jövő legígéretesebb hajtóművein és energiatárolási technológiáin dolgoznak, itt található a NASA súlytalanságot szimuláló mikrogravitációs vákuumkamrája is, mely egyedülálló lehetőséget kínál az űrbeli felhasználásra szánt technológiák fejlesztésére és tesztelésére.

Nincs kép

Ep.6 Együttműködés és innováció

Megjelent: 2021-03-14

Mivel a világűr megismerése, feltérképezése és meghódítása _ stílszerűen szólva _ végtelenül nagy feladat, a NASA folyamatosan keresi az együttműködés lehetőségeit a magán- és az állami szektor szereplőivel. A sorozat záróepizódjában ismerd meg az űrügynökség kis- és középvállalatok számára indított úttörő jelentőségű innovációs együttműködési programjait, valamint azokat az elkötelezett üzletembereket, akik minden tudásukat, energiájukat _ és olykor pénzüket _ az űrkutatásnak szentelik!