Az emlősök élete 1. évad (2002)
Az emlősök élete sorozat 1. évad epizódjainak listája megjelenések dátumaival és rövid leírásokkal, ha kedveled a 1. évad sorozatot akkor itt hasznos információkat találsz a 1. évad epizódjairól és szereplőiről.
Epizódok száma: 10
Főszereplők: David Attenborough ,
Epizód lista
Ep.2 A rovarok vámszedői
Megjelent: 2002-11-27
Az emlősök a világ legeldugottabb sarkaiban is üldözőbe veszik a rovarokat. Követték őket a levegőbe, de rájuk vadászva ismét visszatértek a talajra. A rovarevők ott voltak az első emlősök között és ma is megállíthatatlanul fejlődnek. Az emlősök sikertörténetei közül az egyik legnagyszerűbbet kétségtelenül nekik tulajdoníthatjuk.
Ep.3 Növényevők
Megjelent: 2002-12-04
Az emlősök jelentős része növényi táplálékon él. Ez nem is csoda, hiszen egy zöld bolygó lakói vagyunk. A növények a napfényből nyerik a növekedésükhöz szükséges energiát. A növények leveleiben található cellulózt az emlősök csak a bélcsatornájukban élő baktériumok segítségével tudják lebontani és megemészteni. Ismerjük meg a földi salátabár vendégeit! Néhány a sorból: lajhár, tapír, pocoknyúl, elefánt, gnú, dikdik, gerenuk, zsiráf, impala, kafferbivaly
Ep.4 Az éles metszőfogúak
Megjelent: 2002-12-11
A fogak elülső felületét egy rendkívül kemény zománcréteg fedi. E mögött a fog állományának zömét egy puhább anyag, a dentin alkotja. Ha valami keményet rág a fogak tulajdonosa, akkor a dentin állomány gyorsabban kopik, mint a zománc, ennek köszönhetően a metszőfogak rendkívül éles és ráadásul önélező vésőként működnek. Sok egyéb emlőssel ellentétben a rágcsálók metszőfogai folyamatosan nőnek, így pótlódik az elkopott rész. E kivételes fogazatnak köszönhetően a rágcsálók az emlősök fajának leggazdagabb és legsikeresebb csoportját alkotják.
Ep.5 Húsevők
Megjelent: 2002-12-18
A hús: izomszövet. Valamennyi táplálékféleség közül az egyik legtáplálóbb és energiában leggazdagabb élelem. Ezért sem meglepő, hogy amikor a növényevők megvetették a lábukat az erdőkben és a füves síkságokon, megjelentek azok a ragadozó emlősök, amelyek a növényevők húsával táplálkoztak.
Ep.6 Mindenevők
Megjelent: 2003-01-08
Hogyan alakult ki a mindenevés? - erre keresi David Attenborough a választ, sorozatának ebben a filmjében. Az első mindenevők elég apró, kisebb kutyaméretű jószágok voltak. Mára jócskán megnőttek... Megtudjuk. mivel táplálkoznak a medvék, a disznófélék, a nyércek, nyestek, menyétek vagy a patkányfélék.
Ep.7 Visszatérés a vízbe
Megjelent: 2003-01-15
A vízi táplálék megszerzése bonyolult próba elé állítja a négylábú, melegvérű, oxigént lélegző és elevenszülő emlősöket. Ezek az alapvető emlős-jellegzetességek mind-mind élesen ellentmondanak a vízi életmódnak. Mindezzel együtt az emlősök törzsfejlődése folyamán mind a ragadozók, mind a növényevők, de még a rágcsálók körében is akadtak olyan fajok, amelyek megpróbálkoztak az élet bölcsőjének újbóli meghódításával.
Ep.8 Élet a fákon
Megjelent: 2003-01-22
Vajon milyen testalkatúnak kell lennie egy igazi famászónak? Kapaszkodó mancsai legyenek? Hosszú karjai, hogy elérje a távoli ágakat? Esetleg hosszú farka, amivel képes egyensúlyozni? Ismerjék meg az ormányosmedvét, a gyapjasmajmot, a repülő rókát, a karcsú lórit, a fülesmakit, a gibbont és a többieket.
Ep.9 Felkapaszkodott családok
Megjelent: 2003-01-29
A sorozat kilencedik részében a főemlősökkel ismerkedhetünk meg. A trópusi esőerdők lombkoronájában élő csuklyásmajmok, kolobuszok, cerkófok és makákók a legeldugodtabb táplálékforrásokat is képesek kiaknázni kézügyességük és fejlett gondolkodásuk segítségével. A társas élet rejtelmeit egy páviáncsoport életét követve ismerhetjük meg.
Ep.10 A gondolkodás gyümölcsei
Megjelent: 2003-02-05
Az emlősök életének utolsó részében legközelebbi rokonaink, az emberszabású majmok életébe nyerünk bepillantást. David Attenborough-val elutazunk Borneóra, ahol csónakkal közlekedő orángutánokkal találkozunk, Afrikában pedig elárvult csimpánzok visszavadításának részét képező diótörő órán veszünk részt. Végül felvillan emberré válásunk egyik lehetséges útvonala.